Medyum Bestami Hoca
Sizden Gelenler
zekiye yıldıznameme bakabilirmisiniz.cok teşekkür ederim...
Elif Selam Hocam 19 sene evliyiz. 3 tane cocumuz var. Yoruldum hayat eşimle cok zor ğecimsiz......
Demircili Ünal Hocam ben çaşiştıgım yerde beni sevmiyorlar dürüst oldugum için beni herkes sevmesi ve yardımınızı rica......
Burak Merhabalar sevgilimle ben ailesinden habersiz 8 aydır bulunuyorduk ailesi yakaladı bizi öğrendi kızdan telefonu aldı......
Mustafa Tonca Sevdiğim bayanla evlenmeyi çok istiyorum hocam...

Rüyada Yağmur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yağmur görmek ne anlama gelir? Rüyada yağmur suyu, yağmur altında yürümek, ıslanmak görmek neyi ifade eder? Rüyada yağmur hakkında İslami kaynaklar ve rüya alimleri neler diyor? Ayrıntılı bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

 Rüyada Yağmur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yağmur görmek, genel olarak hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır. Rüyada yağmur gören kişi, kısa zamanda büyük bir bolluğa ve berekete kavuşacaktır. Rüyada görülen yağmur; bolluk, bereket ve büyük kısmetler anlamına gelmektedir. Bazı dini alimler ise rüyada yağmur görmeyi kişinin sorunlarından kurtularak rahata ve huzura kavuşacağına tüm zorlukları kolay bir şekilde aşacağına işaret eder. Bazen de bu rüya kişinin zorlu durumlardan çıkacağına ve bu zamana kadar yaşamış olduğu şanssızlık ve kısmetsizliğin son bulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen yağmurun yorumu, genel anlamda kişinin içinde bulunduğu mevcut duruma göre yorumlanmaktadır. Bu yüzden bu rüyayı gören kişiler, rüyaları ile alakalı daha geniş detayları belirterek rüya aramasında bulundukları takdirde daha doğru bilgilere ulaşabilirler.

Bir kişinin rüyasında yağmur görmesi, İslam alimlerinin ortak yorumu olarak bolluk ve berekete işaret etmektedir. Kişinin sahip olduğu durumdan daha rahat bir hayata sahip olacağına, yaptığı işlerde kazancının artacağına ve her zaman hayırlı işlerde bulunacağına eğer kişi yeni bir işe başlamışsa ya da yeni bir iş kurmuşsa oldukça başarılı olacağına şeklinde pek çok farklı yoruma sahiptir. Rüyada bir kimsenin yağmur yağdığın görmesi, oldukça kısa bir zamanda kişinin hayatında olumlu değişiklikler yaşayacağının en büyük habercilerinden bir tanesi olarak nitelendirilir. Cabir ül Magribi (r.a.) ‘a göre rüyada görülen yağmur, hayırlı kısmetlerin gelmesi, sıkıntıların bitmesi ve kişinin dertlerinden kurtulması anlamına gelmektedir. Rüyada yağmurun yağması dini anlamda çok hayırlı olarak değerlendirilmekle birlikte kişinin iş ve aile hayatında sahip olduğu sıkıntılarından kurtulacağına, ruhunun kısa zamanda arınacağına ve düşmanlarına karşı hayırlı zaferler kazanacağına işaret etmektedir.

Rüyada sevgili görmek ne anlama gelir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Psikolojik Açıdan Kişinin Rüyasında Yağmur Görmesi

Psikolojik anlamda rüyada görülen yağmur, kişinin duygusal anlamda oldukça yoğun bir dönemden geçtiğini ve içinde karşılaştığı sorunları bir an önce atmak istediği şeklinde yorumlanabilir. Ancak yağmur rüyalarının oldukça fazla anlamlara sahip olmasından dolayı kişinin doğru rüya yorumunu bulması rüyasında yer alan durumlarla alakalıdır. Duygusal anlamda zor bir dönemden geçen ya da hala yoğun duygusal uyaranlar alan kişilerin, bu sorunlarını halletmek üzere bilinçaltında oluşturmuş oldukları savunma mekanizmaları kişileri bu rüyayı görmeye iten en önemli faktörlerdendir. Bu yüzden eğer kişi sürekli rüyasında yağmur uyaranına maruz kalıyor ve sıklıkla bu rüyayı görüyorsa problemlerini halletmek için bir an önce harekete geçmesine dair bilinçaltı tarafından uyarılıyor demektir.

Rüyada Bir Kişinin Yağmurda Yürümesi

Rüyada yağmurda yürüdüğünü gören bir kişi, endişe ve sıkıntı dolu bazı günler yaşadığına ancak Allah’ın yardımı ve kendi sabrı ile bu günleri sorunsuzca atlattığı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı dini alimler tarafından ise rüyada yağmurda yürüdüğünü görmek, kişinin tüm sıkıntılarının ve kederinin Allah tarafından gönderilecek olan kısmetlerle son bulacağına hayatındaki sis perdesinin kısa süre içinde aydınlanacağına şeklinde yorumlanmaktadır. İmam Gazali bir kişinin rüyasında yağmurda yürümesini şu şekilde açıklamıştır. “Eğer sizlerden birisi rüyasında yağmurda yürüdüğünü görmüşse Allah’ın izni ile bu kişi tüm sorunlarını aşacak ve Allah’ın rahmet ve bereketine sahip olacaktır.” Şeklinde yorumlar. Bu rüya kişinin hem maddi hem de manevi olarak yüzünün güleceğine ve eğer hasta ise Allah’ın yardımı ile şifa bulacağına şeklinde yorumlanır.

Rüyada Islandığını Görmek

Bir kimse rüyasında ıslandığını görmüş ise, bu kişi hayatında yaşadığı şanssızlıklardan ve kısmetsizliklerden kısa süre içinde kurtulacak ve hayatta iyi bir makama ve mevkiye sahip olacaktır. Rüyada görülen ıslanma, şanssızlıkların bir an önce biterek iş hayatında kişinin büyük bir kazanca sahip olacağına işaret eder. Aynı zamanda bu rüya kişinin yaşadığı toplum içinde bir kısmetsizlik ya da kıtlık varsa bu durumunda ortadan kalkacağına dair en büyük işaretlerden bir tanesidir. Rüyada ıslandığını gören kimse para sıkıntısından kısa zamanda kurtulur ve işlerinde yaşanan durgunluk kısa bir sürede ortadan kalkar.

Rüyada Sağanak Yağmur Yağması

Rüyada sağanak yağmur yağdığını gören bir kişi, çok hayırlı haberlerle karşılaşmayacaktır. Bu rüya bazı din alimleri tarafından hayırsız rüyalar içinde değerlendirilmektedir. İmam Molla’ya göre rüyada sağanak yağmur görmek, rüyayı gören kişinin malından bir miktar kaybedeceğine ve atacağı adımlarda başarılı sonuçlar elde edemeyeceğine şeklinde yorumlamıştır. Kişi aynı zamanda bu dönemde yoğun duygusal bir sorunla karşılaşacak olup kişinin bu sorunu çözmesi oldukça fazla bir zaman alacaktır. Rüyada görülen sağanak yağmur hayırlı bir rüya değildir ve çoğunlukla maddi ya da manevi bir kayıpla sonuçlanır.

Rüyada Yağmurun Üzerinde Yağması

Rüyada bir kimse yağmurun kendi üzerine yağdığını görmüşse bu kişi, dünya hayatında ihya olur. Büyük nimetlere kavuşacağı seklinde yorumlanan bu rüya, aynı zamanda rüya sahibinin bir daha sırtının yere gelmeyeceğine ve kişinin büyük bir kazanca sahip olacağına şeklinde yorumlanmıştır. Rüyasında yağmurun kendi üzerine yağdığını gören bir kimsenin hayatta ne kadar dileği varsa kısa zamanda gerçekleşir ve sağlığı ve neşesi her daim yerinde olur.

Rüyada Her Tarafa Yağmurun Yağdığını Görmek

Rüyasında her yere yağmur yağdığını görmek, o toplumun Allah tarafından büyük berekete nasip olacaklarının işareti olarak yorumlanmıştır. Rüyasında her yere yağmur yağdığını ve tek bir yerin dahi kuru kalmadığını gören kişinin yaşadığı toplum Allah tarafından büyük rahmete ve berekete kısa zamanda kavuşacaktır. Aynı zamanda Cafer-i Sadık’a göre rüyada her yere yağmur yağması, o topluma hiçbir zaman zarar gelmeyeceğine ve o toplumdan huzurun hiç eksilmeyeceğine şeklinde bu rüyayı yorumlar.

Rüyada Yağmur Duası Görmek

Rüyasında yağmur duası gören bir kimsenin eğer bir dileği varsa kısa zamanda bu dileğine kavuşacak ve Allah’ın bereketinden ve rahmetinden hiçbir zaman ayrılmayacaktır. Bu rüya dünya hayatında bazı sıkıntılar çekmiş olan kişilerin hem maddi hem de manevi anlamda kurtuluşa ereceklerine dair en büyük işaretlerden bir tanesidir. Bu rüya büyük sınavlara tabii tutulan kişinin en sonunda huzura ve aydınlığa ulaşacağına işaret eder. Bazı alimler tarafından yorumlanan bu rüya ise bir toplumda toplu bir şekilde dua eden kişilerin dualarının Allah katında kabul olduğuna ve bu toplumun Allah’ın merhametini kazanan bir toplum olduğuna şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kara Yağmur Görmek

Rüyasında yağmurun siyah olarak yağdığını gören bir kişi, çoğunluk olarak hastalık şeklinde yorumlanmıştır. Rüyasında siyah yağmur yağdığını gören kişi, kısa süreli bir hastalığa tutulur ve bu hastalıktan yaptığı hayırlar sayesinde kısa zamanda kurtulur. Bazen de rüyasında siyah yağmur gören bir kişinin bir takım üzüntü yaşayacağının ancak bu üzüntülerden kısa zamanda kurtulacağının en büyük işaretçisi olarak nitelendirilmektedir.

Rüyada Evin İçine Yağmur Yağması Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir kimse evin içine yağmur yağdığını görmüşse bu rüya, o ev hanesinde bulunan kişilerin büyük bir hayra kavuşacaklarına işaret eder. Rüyasında kendi evine yağmur yağan bir kişi, Allah tarafından sevilen ve sürekli korunan bir kişi olarak yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişi; bol rızka, berekete ve menfaate kavuşur. İmam Gazali’ye göre evin içine yağmur yağması, kişinin yaşadığı toplumda ya da hane içinde olan kişilerin erişeceği ferahlık, genişlik ve sevince işaret etmektedir. Hane halkı Allah’ın onlar için sunmuş olduğu bereketli ve hayırlı kaynaklardan faydalanacak ve üzüntülerin bitip huzurlu ve mutlu bir ömrün sürüleceğinin en büyük habercisi olarak değerlendirilir.

Rüyada Çok Şiddetli Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada şiddetli bir şekilde yağmur yağdığını görmek, o bölgede bulunan kişilerin bir hastalığa ya da huzuru kaçıracak bir olaya tutulacaklarına şeklinde yorumlanmıştır. Bazen de rüyada görülen şiddetli yağmur, kişinin misafir olarak çıkacağı ya da seyahate çıkacağı sırada oluşacak bir olay yüzünden yolculuğundan geri kalmasına işaret etmektedir. Bu rüya genel olarak çok hayırlı olarak yorumlanmamakla birlikte huzursuzluğun ve mutsuzluğun en büyük habercilerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

Rüyada Zamansız Yağan Yağmur Görmek

Rüyada zamansız ve şiddetli bir şekilde yağan yağmur genel olarak kişinin dini yönden zayıf olduğuna, kıtlığa, kişinin yakın çevresinden alacağı bir takım yalan haberlere, günah işlemeye ve kişinin en büyük korkusunun başına gelmesine yorulmaktadır. Bazı alimler tarafından bu rüya, rüyayı gören kimsenin aldığı kararlarda düşünmeden hareket ettiğine ve ani kararları yüzünden her zaman kendisini zor durumda bıraktığına şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Bulanık Yağmur Görmek

Rüyada görülen bulanık yağmur, hastalık olarak yorumlanmaktadır. Bir kimsenin rüyasında bulanık ve uzun süreli yağmur yağdığını görmesi hem kendisinin hem de yakın çevresinin bir haber sonrasında üzüleceği ancak kısa zamanda bu durumu atlatacakları anlamına gelmektedir. İslam alimleri tarafından rüyada bulanık rüya görmek hayırsız olayların yaşanacağına ve musibetlerin kişiye bir anda geleceğine şeklinde yorumlanmıştır. Yağan yağmur, her tarafı doldurmuş ve sele neden olmuşsa o bölgede büyük bir fitne ve nifak zuhur bulur.

Rüyada nar görmek ne anlama gelir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada Şiddetli Yağmur Altında Yürümek

Rüyasında yağan şiddetli yağmur altında yürüdüğünü gören bir kişi kendi içinde büyük hesaplaşmalara ve üzüntülere sahip olan bir kişidir. Genel olarak İslam alimleri tarafından yapılan yorumlara bakıldığında şiddetli yağmur her zaman hayırsız rüyalar arasında yer alır.

Rüyada Yağmur Suyu Görmek

Rüyada görülen yağmur suyu, rüyayı gören kişinin daha önceden ümitlendiği ancak gerçekleştiremediği bir hayalinin tekrar gündeme gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kimsenin yaşadığı evdeki insanların huzur ve mutluluk bulacağına ve hayatları boyunca büyük bir kısmete sahip olacaklarına işaret eder. Bazı kişiler tarafından bu rüya, rüya sahibinin çıkmayı planladığı bir geziden vazgeçeceği ve yolculuğunu başka bir zamana erteleyeceği şeklinde yorumlanmaktadır. İmam Nablusi ise rüyada yağmur suyu görmeyi ucuzluk ve bereket olarak yorumlamıştır. Aynı zamanda bu rüya İmam Nablusi’ye göre kişinin Allah’ın rahmetine kavuşacağına, ilim ve hikmete de sahip olacağına şeklinde yorumlanır.

Rüyada Temiz Yağmur Suyundan İçmek

Rüyada bir kişinin temiz yağmur suyundan içmesi, kişinin korktuğu tüm her şeyden güven duyacağına ve güvende olacağına işaret etmektedir. Rüyada görülen yağmur suyu pek çok alim tarafından hayırla yorumlanmaktadır. Özellikle bir kişi rüyasında temiz yağmur suyu ile abdest alıyorsa, bu kişinin din ve dünya hayatı doğrularla doludur. Rüyasında temiz yağmur suyundan içen kimse ise, hayır ve esenliğe kavuşmakla müjdelenmektedir. Eğer bir kimse yağmur suyu altında yıkanıyor ise, bu kişi işlediği günahlardan dolayı tövbe edecek ve günahlarından Allah’ın izni ile arınacaktır. Eğer bu rüyayı gören kişi hasta ise kısa zamanda sağlığına kavuşacak ve huzurlu günlere sahip olacaktır. Yağmur suyu eğer temiz ise hayırlı bulanık ise hayırsız olarak yorumlanır.

POPÜLER RÜYALAR

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada yılan görmek hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yılan görmenin manası kişiye göre ve... Devamını oku

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada para gormek ne anlama gelir
Rüyada para görülmesi rüya sahibinin kazancının artması, bereket, bolluk ve güzel günler geçirmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada... Devamını oku

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada deniz gormek ne anlama gelir
Rüyada deniz görülmesi rüya sahibinin zengin olması, yüklü miktarda ödeme almak, özlenen kişilerin bir araya gelmesi... Devamını oku

SON EKLENEN RÜYALAR

Rüyada Nişanlanmak Ne Anlama Gelir?

ruyada nisanlanmak ne anlama gelir
Rüyada nişanlandığını görmenin anlamı yuva kurmak, aile olmak, rüya sahiplerinin sevinçli bir durum içinde olmaları şeklinde... Devamını oku

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nikah gormek ne anlama gelir
Rüyada nikah görmenin anlamı kısmet, bereketin artması, çöpçatanlık, yeni bir ilişkiye başlamak gibi farklı şekillerde yorumlanmaktadır.... Devamını oku

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada nehir gormek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmenin anlamı rüya sahiplerinin bir başkasından hediye alması, sevecenlik, dostluk, yardım etmek ve şüphelenmek... Devamını oku
Hocaya yaz
7/24 İletişim Manevi Danışmanınız..
Bestami Hocayla canlı görüşün..
× Bestami Hocaya Yaz